Badania naukowe liderów lokalnych trzeciego sektora dla potrzeb dysertacji habilitacyjnej oraz utworzenia bazy (zasobu wiedzy) dla osób aktywnych w społecznościach lokalnych. Proszę zgłaszać propozycje osób, których uważacie za liderów lokalnych – osoby aktywne i skuteczne w działaniu, tworzące relację przywódczą ze współpracownikami w ramach realizowanych inicjatyw lokalnych.
„Liderzy lokalni trzeciego sektora,
jako pracownik naukowy Katedry Zarządzania Kadrami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i wieloletni badacz problematyki przywództwa i znaczenia liderów lokalnych w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego poszukuję osób (liderów organizacji pozarządowych) do wielozakresowego anonimowego badania z wykorzystaniem kwestionariusza wywiadu.
Uzyskane informację i ich szczegółowa analiza posłużą przygotowaniu dysertacji habilitacyjnej oraz będą stanowić interesujący zasób wiedzy dla osób aktywnych w społecznościach lokalnych.
Zainteresowanie problematyką znaczenia liderów w kształtowaniu aktywności i rozwoju społeczności lokalnych jest tematem szczególnie pożądanym w drugiej dekadzie XXI wieku w Polsce. Z dotychczas prowadzonych badań pilotażowych udało się zebrać bardzo interesujące informacje. Zweryfikowanie ich i pogłębienie na istotnej statystycznie próbie celowej da podstawy do sformułowania ogólnych wniosków. Uzyskany w ten sposób zasób wiedzy zostanie przesłany do uczestników badania w postaci elektronicznej bezpłatnej wersji raportu.
Z wyrazami szacunku,
dr Łukasz Haromszeki
Dr Łukasz Haromszeki
Pracownik Katedry Zarządzania Kadrami UE we Wrocławiu. Interdyscyplinarnie wykształcony specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Zainteresowania naukowe: przywództwo organizacyjne, kierowanie przez wartości i CSR, strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi, wywieranie wpływu, motywowanie pracowników, aktywność liderów w społecznościach lokalnych. Absolwent studiów magisterskich (2002) i doktoranckich (2006) na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Studiów Filozoficzno-Etycznych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego (2004), Studiów z Psychologii Zarządzania na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (2012), Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (2005), Studiów Przywództwa i Komunikacji Społecznej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (2002). Uczestnik kursów z zakresu psychologii i języka angielskiego w Diablo Valley College San Ramon w Kalifornii (1999). Autor i współautor ponad 50 publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz opracowań specjalistycznych. Konsultant i wykładowca w projektach szkoleniowych i inwestycyjnych przeważnie współfinansowanych ze środków UE. Podróżnik interesujący się historią i kulturą cywilizacji azjatyckich.”
Źródło: Łukasz Haromszeki