Realizowany przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu program wychowania obywatelskiego 'Mam 18 lat! I co z tego', znalazł się wśród siedmiu wybranych z całej Polski inicjatyw zajmujących się wychowywaniem obywatelskim, które zostały zaprezentowane 16 kwietnia w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich na konferencji 'Ars educandi - sztuka wychowywania'.
Konferencję zorganizowano we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Obywatelskim Komitetem Edukacji Narodowej w ramach programu Edukacja dla Rozwoju. Dom Spotkań był także współgospodarzem debaty „Wychowanie obywatelskie”.
Realizowany przez Dom Spotkań program, w ramach którego 20 wrocławskich osiemnastolatków pisze poradnik obywatelski dla siebie i o rok młodszych kolegów, został zaprezentowany przed uczestnikami konferencji: przedstawicielami Parlamentu, Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej, instytucji publicznych, samorządów, związków zawodowych, Obywatelskiego Komitetu Edukacji Narodowej, organizacji obywatelskich, środowisk naukowych, mediów, wybitnymi pedagogami, naukowcami oraz gospodarzem konferencji prof. Andrzejem Zollem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich.
Dom Spotkań, wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej przeprowadził debatę p.t. „Wychowanie obywatelskie”. W jej trakcie padło wiele interesujących uwag. Wojciech Starzyński (Społeczne Towarzystwo Oświatowe) podkreślał, że w Polsce nie dba się o wychowywanie obywatelskie. Zauważył, że w porównaniu ze szkołami lepiej radzą sobie z wychowywaniem obywatelskim organizacje pozarządowe, ale nie ma również dobrej współpracy między organizacjami obywatelskimi a szkołą. Zofia Napiórkowska (Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta) przypominała, że naukę demokracji, praw człowieka, postaw obywatelskich należy rozpoczynać już od przedszkola, aby uczyć młodzież odpowiedzialności. Leszek Rysak (Instytut Pamięci Narodowej) przekonywał, że szkoła, aby dobrze wychowywać obywateli, nie może ograniczać się tylko do lekcji wychowania obywatelskiego. Te kwestie musza być podejmowane również na godzinach wychowawczych, a zasady obywatelskie, demokratyczne muszą stać się codziennością szkoły.