Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Klub Gaja w 2007 roku zrealizował projekt edukacyjny pt. "Aktywna ochrona płazów na terenie miasta Bielska-Białej" który dotowany był z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bielsku-Białej.
Podczas realizacji projektu Klub Gaja:
Czytaj więcej: http://www.klubgaja.pl/zwierzeta/plazy/
- prowadził w okresie wiosennej migracji płazów monitoring zbiornika wodnego przy ul. Ks. Kusia podejmując w uzasadnionych przypadkach działania ochroniarskie;
- wydał w nakładzie 7 tys. sztuk ulotkę edukacyjną na temat płazów i ich znaczenia. Ulotka ta przybliżyć ma
- mieszkańcom miasta oraz Radnym wartości przyrodnicze zbiornika oraz rolę płazów w przyrodzie i zagrożenia trwałości populacji płazów. Ulotka została rozprowadzona wśród bielszczan za pośrednictwem placówek oświatowych, urzędów, sklepów i restauracji oraz innych miejsc publicznie dostępnych;
- walory zbiornika oraz potrzebę jego ochrony Klub Gaja przybliżył Radnym na posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Bielsku-Białej w dniu 12 września 2007 roku. Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Bielsku-Białej przychyliła się do wniosków Klubu Gaja i podjęła starania zmierzające do ochrony jako użytek ekologiczny ważnego siedliska płazów na terenie zbiornika wodnego przy ul. Ks. Kusia.
Czytaj więcej: http://www.klubgaja.pl/zwierzeta/plazy/
Źródło: Klub Gaja
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.