Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
'7. Konfrontacje Teatralne w Lublinie', Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza, 15 października 2002
Alina Gałązka, ngo.pl (opr.)
W recenzji lubelskich Konfrontacji 2002, napisanej przez krytka teatralnego Gazety Wyborczej, Romana Pawłowskiego, niespodziewanie pojawił się aspekt… zapatystyczny i antyglobalistyczny.
'Dobrze, ale co dalej z awangardą? Kto będzie nam otwierać nowe horyzonty? Na lubelskim przeglądzie pojawiła się taka radykalna propozycja: The Electronic Disturbance Theatre, czyli Teatr Elektronicznego Zakłócania' - pisze Pawłowski. I dodaje dalej: 'Być może to jest przyszłość awangardy: wejście w radykalne, antyglobalistyczne ruchy i uprawianie teatru agitacji. Na razie jednak jest to czysta działalność obywatelska, która w sensie artystycznym nie wnosi niczego nowego'.
O tym, co było warte obejrzenia i jak ocenił spektakle Roman Pawłowski, zobacz w Gazecie Wyborczej.
O tym, co było warte obejrzenia i jak ocenił spektakle Roman Pawłowski, zobacz w Gazecie Wyborczej.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.