66 600 PLN na pomoc dla Ukrainy — wyniki wspólnej aukcji Depeche Mode i CARE
Fundacja CARE i Depeche Mode wystawiły na aukcję wyjątkowy udział w koncercie w Warszawie i zebrały 66,6 tysięcy złotych na pomoc ukraińskim uchodźczyniom i uchodźcom w Polsce.
Hojni darczyńcy wylicytowali dwa bilety na koncert Depeche Mode w Warszawie; spotkanie Meet & Greet i wspólne zdjęcie z współzałożycielami zespołu, Martinem Gore’m i Dave’m Gahanem; płytę winylową Memento Mori z autografami od członków Depeche Mode oraz specjalny zestaw gadżetów i upominków.
Przed koncertem z zespołem spotkali się także przedstawiciele CARE w Polsce. „Jesteśmy zachwyceni wynikami aukcji, które przekroczyły nasze oczekiwania. Środki zebrane z Depeche Mode, dzięki ich sławie w Polsce, wesprą najmłodsze osoby uchodźcze z Ukrainy”, powiedział po spotkaniu Piotr Sasin, Dyrektor Fundacji CARE International in Poland.
Od 19 do 29 lipca fani Depeche Mode mogli wziąć udział w aukcji na Allegro Charytatywni, która wspiera działania humanitarne. Cały zysk z tej akcji zostanie przeznaczony na dostarczenie niezbędnego wsparcia dzieciom i młodzieży z Ukrainy, szczególnie dostępu do edukacji i pomocy psychologicznej.
Aukcja jest częścią długofalowej współpracy pomiędzy CARE i współzałożycielami Depeche Mode: Martinem Gore’m i Dave’m Gahanem. W trakcie trwania trasy koncertowej Memento Mori 2023-2024, zysk ze specjalnych biletów przekazywanych przez zespół za darowizny przeznaczany jest na wsparcie działań CARE na całym świecie, szczególnie tych dotyczących osób uchodźczych. Jest to temat bardzo bliski Martinowi Gore’owi, wieloletniemu darczyńcy CARE.
Aby dowiedzieć się więcej i wesprzeć te działania, odwiedź CARE.org/DM.
O CARE International in Poland
Gdy wkrótce po zakończeniu II wojny światowej zwykli Amerykanie mieli możliwość wysłania rodzinie,
znajomym lub nieznajomym w zniszczonej Europie przesyłek z najbardziej potrzebnymi produktami (słynne paczki CARE Package®), jednym z państw, do których mogli je wysłać, była Polska. CARE było aktywne w naszym kraju w latach 1946–49, 1957–70, 1981–84 i 1991–94, kiedy to m.in. dostarczało karetki pogotowia, paczki dla ubogich mieszkańców i pomagało powodzianom.
Po eskalacji wojny w Ukrainie CARE powróciło do Polski, aby pomagać ukraińskim uchodźcom i uchodźczyniom. Do tej pory pomogło ponad 400 tys. Uchodźców. Biuro w Polsce obejmuje swymi działaniami także Słowację i Węgry oraz prowadzi projekty w Ukrainie.