Trwa kampania Kilometry Dobra 2022, organizowana przez Polski Instytut Filantropii. Celem kampanii jest promowanie postaw filantropijnych i zbiórka pieniędzy na ważne, lokalne potrzeby. 4 organizacje pozarządowe zebrały już blisko 50 tys. zł., ale potrzebują drugie tyle. Są na dobrej drodze, by ten cel został zrealizowany. Potrzebują jednak wsparcia niezastąpionych DARCZYŃCÓW takich jak Ty! Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!
4 cele dobroczynne, 4 organizacje, 4 województwa
Trwa kampania Kilometry Dobra 2022, organizowana przez Polski Instytut Filantropii. Celem kampanii jest promowanie postaw filantropijnych i zbiórka pieniędzy na ważne, lokalne potrzeby. 9. edycja jest szczególna. Biorą w niej udział 4 organizacje, które pomimo wielu wyzwań związanych z pomocą Ukrainie nadal realizują swoje cele strategiczne. W tegorocznej edycji biorą udział:
- Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu;
- Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka;
- Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu;
- Stowarzyszenie „Carpe Diem Semper”.
To właśnie oni nie ustają w rozwoju i chcą pomagać coraz lepiej! Są na dobrej drodze, by ten cel został zrealizowany. Potrzebują wsparcia niezastąpionych DARCZYŃCÓW takich jak Ty! To dzięki Tobie, Drogi Darczyńco organizacje mogą realizować ważne, społeczne cele. Jeśli masz wątpliwość czy Twoje kilka złotych może coś zmienić, to się nie zastanawiaj! Gdyby kropla nie była potrzebna, nie byłoby oceanu. Gdyby nuta nie była potrzebna nie byłoby symfonii. Bądź tą kroplą dobroci, która zmienia świat na lepsze! Poczuj radość pomagania i wybierz organizację, której chcesz wesprzeć.
Dobre cele
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu z województwa lubelskiego zbiera środki finansowe na dofinansowanie adaptacji i remontów budynków Stowarzyszenia oraz działań prowadzonych w placówkach Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Organizacja na co dzień działania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Dba o poszanowanie godności każdego człowieka. W ramach Stowarzyszenia prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW), w którym dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami realizują obowiązek szkolny. Realizują tam również zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, a osoby dorosłe mogą korzystać z Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Rewalidacyjno – Rehabilitacyjnej oraz Mieszkań Treningowych. Wsparciem Stowarzyszenia objętych jest 187 osób.
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka z województwa opolskiego natomiast prowadzi od 17 lat placówkę oświatową. Organizacja powstała, by uratować szkołę w Bzinicy Starej przed zamknięciem i do tej pory zajmuje się jej rozwojem, wzbogacając jej ofertę działań, doposażając w niezbędny sprzęt i pomoce edukacyjne oraz prowadząc drobne remonty. Szkoła oferuje dzieciom bezpłatny dowóz, ale obecnie wynajmuje samochód z kierowcą.
Organizacja w ramach kampanii chce zakupić BUSA (leasing) na potrzeby dowozu uczniów oraz poszerzyć ofertę placówki zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki nauczania.
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu z województwa śląskiego potrzebuje gruntownego remontu i dostosowania nowej siedziby WTZ do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Najpilniejszej pomocy wymaga najstarsza z placówek – Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ), w którym pomocą objętych jest 70 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obecna siedziba placówki mieści się w zabytkowej willi, która nie jest przystosowana architektonicznie do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Koszt remontu kształtuje się w okolicach 3 milionów złotych, dlatego każdy gest życzliwości finansowej jest mile widziany.
Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku – Stowarzyszenie „Carpe Diem Semper” z województwa pomorskiego chce stworzyć Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej, przestrzeń działania łączącą różne grupy wiekowe. Carpe Diem Semper – Chwytaj Dzień Zawsze! To słowa, stanowiące zarazem nazwę stowarzyszenia oraz określają cel ich działalności. Każdy człowiek niezależnie od wieku ma prawo do realizacji marzeń, rozwoju, nauki, poznawania, nowych ciekawych miejsc oraz budowania relacji z ludźmi. Dotychczas głównym przedsięwzięciem był Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który stanowił odpowiedź na sygnały społeczne świadczące o potrzebie edukacyjnej osób starszych. Tworzył płaszczyznę komunikacji społecznej, niezbędnej w świecie pełnym zaawansowanych technologii i nowej wiedzy. Za sprawą działalności Uniwersytetu pokolenie dorosłych zdobyło nowe umiejętności, a także miało możliwość poznawania pełnych zaangażowania i energii ludzi w podobnym wieku. Słuchacze mieli możliwość realizacji własnej pasji, znalezienia nowego hobby oraz jak najlepszego wykorzystania posiadanego potencjału. Organizacja pomogła osobom starszym uwierzyć we własne siły i możliwości intelektualne oraz fizyczne.
Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!
Zostań Mistrzem Świata w Dobroci! Wejdź na stronę www.kilometrydobra.pl. Wybierz organizację, której chcesz pomóc w realizacji dobroczynnego celu i wpłać darowiznę. Podaj informację dalej swoim bliskim i znajomym. Pomnażaj DOBRO !