44 000 masek od Fundacji Ronalda McDonalda dla polskich szpitali
12 000 masek ochronnych trafiło do Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. To kolejna partia środków ochrony osobistej przekazana przez Fundację Ronalda McDonalda. Od początku trwania epidemii Fundacja podarowała łącznie 44 000 masek największym szpitalom pediatrycznym w Polsce.
Walka z epidemią wirusa SARS-CoV-2 stanowi ogromne wyzwanie dla wszystkich placówek ochrony zdrowia na całym świecie. Sprzęt ochronny dla szpitali jest nadal potrzebny. Dzięki niemu lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, laboranci i salowe mogą walczyć o życie i zdrowie pacjentów w tym trudnym czasie. Cenne są więc wszelkie inicjatywy mające na celu zapewnienie im niezbędnej pomocy
i wsparcia.
Zespół Fundacji Ronalda McDonalda przekazał kolejną partię środków ochrony osobistej dla największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Maski trafiły do Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Od początku trwania epidemii Fundacja podarowała łącznie 44 000 masek największym szpitalom pediatrycznym w Polsce.
Inicjatywa Fundacji została zrealizowana dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu darczyńców. Kilkadziesiąt tysięcy masek ochronnych dla szpitali zakupiono dzięki środkom przekazanym przez polskich franczyzobiorców McDonald’s. Niezbędne wsparcie logistyczne zapewnili wolontariusze Fundacji z firmy UPS.
O Fundacji Ronalda McDonalda
„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda, należącej do sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities, która wspiera szpitale w 65 krajach na świecie. W Polsce w centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu. Skala tych działań obejmuje całą Polskę, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze.
Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin długo leczonych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych maluchów mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni, salonów, łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodziny z dzieckiem w szpitalu dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Fundacja wyposaża oddziały dziecięce w wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel.
Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. W tym roku pracę zacznie drugi ambulans Fundacji, który niedawno otrzymał homologację i jest gotowy do użytku.
Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.
Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycji mają oni szanse odpoczywać, gotować w pełni wyposażonej kuchni i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np. pranie. A wszystko to, aby dać im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i ogród. Dom powstał zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Otoczeni wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego zespołu Domu zbierają siły, z którymi wracają z Domu na oddział do dziecka. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś to 382 dni.
We wrześniu 2019 roku w kampusie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ruszyła budowa drugiego polskiego Domu. Dom, z 25 pokojami, będzie wsparciem dla pacjentów Szpitala Pediatrycznego WUM. Każdy może pomóc w budowie, 1%, donacją finansową, donacją rzeczową lub wolontariatem kompetencyjnym.
Zapraszamy do naszych miejsc w internecie: na naszą stronę www, na naszego Facebooka, Instagrama i Youtube’a.
Źródło: Fundacja Ronalda McDonalda