19 sierpnia, Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – ONZ alarmuje
130 milionów ludzi na świecie potrzebuje pomocy humanitarnej. Potrzebujących jeszcze nigdy nie było tak wielu.
130 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej. Gdyby mieszkali w jednym kraju, byłoby to pod względem wielkości 10. państwo na świecie – pisze w swoim oświadczeniu Ban Ki-moon.
– Ale ważniejsi od statystyk są ludzie, którzy kryją się za liczbami. Ludzie tacy sami jak my: dzieci, kobiety i mężczyźni, którzy nie mają wystarczających środków do życia i codziennie muszą dokonywać niemożliwych wyborów. To rodzice, którzy muszą wybierać między tym, czy nakarmić, czy wyleczyć swoje dziecko, dzieci, które muszą wybierać między szkołą a pracą zarobkową i rodziny, które muszą wybierać między pozostaniem w bombardowanym mieście a niepewnym losem uchodźcy lub uchodźcy wewnętrznego. One humanity – tłumaczy Ban Ki-moon – oznacza, że powinniśmy się zjednoczyć w imię wspólnego człowieczeństwa i pokazać, że nie pozostawimy nikogo bez pomocy.
Wszystkie działania PAH są planowane i prowadzone we współpracy z ich odbiorcami – jest to możliwe dzięki temu, że większość terenowych pracowników PAH to obywatele krajów, w których działa organizacja. Obecnie 46 z 52 osób zatrudnionych na misji w Sudanie Południowym to Południowo Sudańczycy, a na terytorium Syrii pracują wyłącznie obywatele tego kraju – około 80 osób.
Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej PAH zaprasza:
- Do Krakowa – na wystawę zdjęć Macieja Moskwy "Syria: odcięci przez wojnę". Wystawa będzie czynna od 19 sierpnia do 7 września na Pl. Wolnica na Kazimierzu.
- Do Warszawy – na spotkanie z Chhiringiem Ongdhi Sherpą, prezesem Village Nepal, organizacji, z którą PAH współpracuje w Nepalu. Spotkanie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 19:00 w klubie Południk Zero.
- Na Dzień Otwarty na Facebooku PAH – 19 sierpnia od 10:00 do 17:00. Pracownicy misji PAH będą udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania internautów związane ze specyfiką pracy humanitarnej i sytuacją potrzebujących.
- Do wspierania działań PAH poprzez wpłaty online, wpłaty na konto (nr rachunku: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960) lub dołączenie do Klubu PAH SOS.
Źródło: Polska Akcja Humanitarna