Oprócz nowoczesnych rozwiązań technologicznych i graficznych, dostosowujących serwis do nurtu społecznościowego, ogromnym atutem strony są olbrzymie kolekcje multimediów, czyniące z niej największe źródło wiedzy o Kresach w Internecie.
Na materiały zaprezentowane na portalu składa się przeszło 30 tys. plików graficznych, około 150 materiałów filmowych, ponad sto nagrań audio i kilkanaście tysięcy materiałów tekstowych. Większość spośród plików graficznych to materiały archiwalne – fotografie przedstawiające przedwojenny obraz Kresów. Ich digitalizacja jest owocem wspólnego projektu portalu Kresy.pl i Instytutu Sztuki PAN. Na portalu można się również zapoznać z rocznikami polskiej prasy ukazującej się na Litwie Kowieńskiej przed II wojną światową. W sumie zdigitalizowano ponad 7 tys. stron przedwojennych czasopism. Materiały te pochodzą z archiwum zmarłego w tym roku Ryszarda Mackiewicza.
Jeden z podserwisów jest w całości poświęcony historii stosunków polsko-ukraińskich w XX wieku, a także ich współczesnym reperkusjom. Znajdują się tam między innymi zrealizowane w ubiegłym roku nagrania audio i wideo członków 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.
Te i wiele innych programów zostało zrealizowanych we współpracy z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej oraz Fundacją Europa Media.
Projekt został sfinansowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Senatu Rzeczypospolitej oraz ze środków prywatnych członków redakcji portalu.
Źródło: Kresy.pl